Steam Alışveriş Sepeti ve Gizli Oyunlar Özelliği Tüm Kullanıcılara Açıldı

Steam’in en son alışveriş sepeti güncellemesi betadan çıktı ve şu anda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Bildiğiniz üzere Steam, yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalıştığını geçtiğimiz yılın sonlarında duyurmuştu. Yeni özellik Steam masaüstü uygulaması, Steam Deck ve mobil platformda kullanıma açıldı.

Artık kullanıcılar gizlilik konusunda çok daha fazla özelleştirilebilir profile sahip olabilirler. Yeni özellik sayesinde sadece kütüphanenizdeki oyunları değil, satın alım yaparken de alışveriş sepeti üzerinden oyunları gizleyebileceksiniz.

Yeni özelliklerin bir özeti şu şekilde:

  1. Kolay hediye gönderme: Kolay ödeme ve basitleştirilmiş mesajlaşma özelliğiyle tek seferde birden fazla arkadaşınız için hediye satın alabilirsiniz.
  2. Tüm cihazlarda tek bir sepet: Sepetinizi artık Steam’de oturum açtığınız her yerde (Deck ve mobil dâhil) sorunsuz bir şekilde görebilir ve senkronize bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.
  3. Gizli satın alma: Oyunları satın almadan önce gizli olarak işaretleyerek gizliliğinizi koruyarak ilk andan itibaren gizliliğiniz üzerinde kontrole sahibi olabilirsiniz.
  4. Gizli uygulamalar: İstediğiniz oyunları yalnızca sizin görebileceğiniz şekilde gizli olarak işaretleyebilir ve arkadaşlarınızla ne paylaşacağınıza siz karar verebilirsiniz. Bu, arkadaşlarınızın ne oynadığınızı görebilmeleri ve size katılabilmeleri için Steam kütüphanenizi onlara görünür tutmanıza olanak tanırken aynı zamanda bu oyunlardan birkaçını yalnızca kendinize saklayabilmenizi sağlar.

Steam ayrıca gizli uygulamalara yönelik DLC’lerin de varsayılan olarak gizli olacağını bildiriyor. Ancak bunu oyunun kütüphane detayları sayfasındaki uygulama özelliklerinden özelleştirebilirsiniz. Gizli bir uygulama oynadığınızda, arkadaş listenizin üst kısmındaki gizlilik göstergesi durumunuza dair bir hatırlatma görevi görür.

Kullanıcıların bu yeni özelliklere sahip olabilmeleri için tek yapmaları gereken uygulamayı yeniden başlatmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x